КОЛЕКЦИЯ/ПСИХОЛОГИЯ - брой 22
ОПТИМИЗЪМ
Човекът е оптимист по природа. Доказват го изследвания, които невронауката провежда. Повечето от нас са склонни да вярват, да се надяват и да очакват, че ще се случи нещо добро, а тази оптимистична нагласа се смята за еволюционен механизъм за адаптация.
Не става въпрос да отричаме съществуването на лошото или на злото, да гледаме през розови очила света и да се стараем да бъдем позитивни, преди всичко да откриваме положителните аспекти на нашите преживявания и да съсредоточаваме вниманието си върху тях.
Този подход променя начина, по който мислим, говорим и общуваме и най-вече гледната точка, когато анализираме причините за успехите и провалите.

